Jak powstał zawód lektora

04 sie Jak powstał zawód lektora

Voice over to artystyczna technika produkcji, w której postać mówiąca głosem, który niekoniecznie jest częścią historii, jest używana do opowiadania historii. Aby to osiągnąć, głos postaci musi być w stanie komunikować się z publicznością w naturalny, łatwy do zrozumienia sposób. Dobrym tego przykładem jest sposób mówienia dziecka. Kiedy patrzysz na zdjęcie, widzisz rozmawiające dziecko? Oczywiście, że nie, ponieważ nie możesz usłyszeć głosu dziecka, jeśli nie zostanie on odpowiednio zinterpretowany przez umysł dziecka.

Czy lektor do reklamy podkłada głos pod filmy

Ta sama zasada dotyczy lektor filmów . Nawet jeśli zobaczymy mężczyznę rozmawiającego na rogu ulicy, są szanse, że nie usłyszymy jego słów, chyba że zostaną one odpowiednio zinterpretowane przez ludzi, z którymi rozmawia. Jeśli robisz film, będziesz musiał porozmawiać z postacią, używając postaci, która może być łatwo zrozumiana i zinterpretowana przez publiczność. Te głosy postaci będą się znacznie różnić w zależności od rodzaju tworzonego filmu.

Czytanie reklam przez lektora

Istnieje wiele różnych typów głosów. Najpopularniejsze są te używane w narracji. Można to zrobić w filmie dokumentalnym, informacyjnym lub komediowym. Można to również zrobić w filmach, które koncentrują się na akcji lub scenerii. Czasami postacie używają nawet głosu zwierzęcia, takiego jak pies, kot, koń, wąż, szczur i ryba, aby nadać fabule więcej głębi.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.