Jak poznać czy żywność jest ekologiczna?

18 listopad Jak poznać czy żywność jest ekologiczna?

                  Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach zdaje sobie sprawę jak wiele może zmienić zdrowy sposób odżywiania, dlatego świadomie wybierają produkty i wystrzegają się żywności modyfikowanej oraz przetworzonej. Sklepy, magazyny oraz telewizja, a przede wszystkim Internet także promują zdrowy styl życia. W związku z tym półki w sklepach zapełniają się produktami określanymi mianem „organic”, „bio”, jednakże nie zawsze są one tak zdrowe jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Jakie przesłanki towarzyszą wybieraniu zdrowych produktów?

Przede wszystkim warto wiedzieć jaka jest różnica między żywnością ekologiczną, a tą konwencjonalną. Otóż ta pierwsza została wyprodukowana bez chemicznych pestycydów, hormonów wzrostu oraz sztucznych nawozów, bez GMO oraz innych substancji tego typu. Zdrowe odżywianie poprawia męskie libido https://ajantapharma.com.pl .Żywność ekologiczna zawiera większe ilości witamin oraz minerałów niż pozostałe produkty, a wielokrotnie jest to związane również ze znacznie lepszym smakiem.

Jak więc odróżnić te dwa produkty? Po pierwsze można sugerować się ceną, gdyż żywność ekologiczna jest zawsze droższa, jednakże to nie wszystko. Żywność ekologiczna musi posiadać specjalny certyfikat, nie warto więc sugerować się nazwą widniejącą na opakowaniu, a poszukać zielonego listka w otoczeniu białych gwiazdek, który jest symbolem takich produktów w Unii Europejskiej, a krajach trzeciego świata są to inne symbole.

Na rynku dostępne jest wiele produktów, które tylko udają te organiczne i ekologiczne, a producenci stosują tak zwane pieczątki, które mogą zmylić osoby, które nie posiadają wiedzy na ten temat. Podsumowując należy więc sugerować się ceną oraz szukać konkretnych oznaczeń na opakowaniach i unikać oszustów, gdyż zdrowa żywność zapewnia oprócz zdrowia, większe porcje witamin, a także lepsze samopoczucie, które będzie widoczne niemalże od zaraz. Dlatego nie warto zrażać się ceną, gdyż zdrowie mamy tylko jedno, warto więc zatroszczyć się o nie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.